restauracja włoska Bianca w Krakowie

Świetna włoska restauracja
Chcesz smacznie zjeść? Spośród wielu alternatyw, które oferuje kuchnia z Europy powinno się zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to bogactwo smaków, połączeń i spora porcja składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie potrawy

Naszym rodakom włoska kuchnia, łączy się prawie zawsze z makaronem i pizzą oraz czasem z owocami morza. Tymczasem włoskie dania to również takie przysmaki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Popularne włoskie jedzenie

Pasty są bazą włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wymyśleć produkty których nie można dołączyć do makaronu. Fajna restauracja włoska w Krakowie Ryby, szeroki wybór mięs, np. wołowe czy drobiowe oraz przeróżne przyprawy, sprawiają, że makarony nie mogą się przejeść.

Następnym klasycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Prawidłowo przyrządzona włoska pizza to cienkie ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najprostsza jej wersja to margharita z mozarellą. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie potrawy to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To również risotto, tortellini, piada i szeroki wybór słodyczy – np. tiramisu czy panettone. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- ricotty, mozarelli oraz pecorino.
Zobacz film